Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach

logo logoUWAGA! Przypominamy, że od poniedziałku 25 listopada 2018 r. obowiązuje nowy, skorygowany plan lekcji. Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami. TUTAJ.


logo logoOd 20 do 23 listopada 2018 r. w naszej Szkole odbywają się próbne matury wydawnictwa OPERON. Uczniowie klas IV TGM i IV TM codziennie sprawdzają swoje umiejętności z innego przedmiotu: we wtorek pisali egzamin z języka polskiego, w środę z matematyki, w czwartek z języka angielskiego a w piątek z pozostałych przedmiotów. Życzymy im powodzenia.


logo logoW piątek 16 listopada 2018 r. zakończyliśmy nasz patriotyczny tydzień Dniem Patrioty_ki XXI wieku. Od rana w ramach gry korytarzowej uczniowie mogli brać udział w czterech konkurencjach konkursowych: Kalambury patriotyczne, Jaka to melodia, Czy znasz słowa pieśni patriotycznych? i Zaśpiewaj dla ojczyzny. Jury oceniło przygotowane na ten dzień patriotyczne dekoracje sal, a na koniec o godz. 12.20 wykonano wspólną fotografię. Fotorelacja TUTAJ.logo logo14 listopada 2018 r. na lekcji 3 i 4 odbyły się apele porządkowe na temat bezpieczeństwa w szkole  i środków psychoaktywnych. Apele były prowadzone przez dyrektora szkoły, pana Waldemara Wolskiego. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie.


logo logo

9 listopada 2018 r. cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej, by o godz. 11.11 odśpiewać hymn. Podczas akademii zaprezentowano wiersze i piosenki patriotyczne. Uroczystość stanowiła podsumowanie całorocznych działań podejmowanych w ramach przygotowań do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Fotorelacja TUTAJ.

Od rana młodzież naszej szkoły i szkół podstawowych z gminy Sułkowice rywalizowała w licznych konkurencjach w ramach odbywającego się, jak co roku, Biegu Przełajowego "Sprawni jak żołnierze". Podczas apelu wręczono nagrody zwycięzcom oraz podziękowano opiekunom. Fotorelacja TUTAJ.


Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska

oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają wszystkie szkoły

do wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”

9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11.

Wydarzenie organizowane jest pod hasłem

9 listopada zaśpiewam hymn w szkole

Nasza szkoła bierze udział
w biciu „Rekordu dla Niepodległej”logo logo

W dniach 11 - 18 listopada 2018 r. organizowany jest 2. Światowy Dzień Ubogich.
„Zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w ten szczególny czas świadczenia miłosierdzia potrzebującym” napisał w swoim liście Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. Dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, aby włączyli się do współpracy! W ramach pomocy osobom ubogim zbieramy artykuły żywnościowe o długotrwałej przydatności do spożycia, środki higieny osobistej, środki opatrunkowe, lekarstwa, odzież męską w dobrym stanie. Artykuły te zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Pomagamy także misjom oraz polskim rodzinom na Ukrainie. Dla misji i środowiska zbieramy zużyte baterie, telefony, klocki LEGO, „dobre monety”, płyty CD oraz złom srebra. Dla SMA zbieramy nadal plastikowe nakrętki. Dzieciom Kiabakari pomagamy poprzez akcję "Gorący Kubek". Dla rodzin w Odessie i okolicach zbieramy artykuły żywnościowe o długotrwałej przydatności do spożycia oraz upominki świąteczne. Dary należy składać w sali nr 5.logo logo

W dniach od 5- 30 listopada 2018 r. nasza szkoła bierze udział w drugiej edycji projektu „ Upoluj swoją książkę”. Uczniowie mogą za darmo przeczytać 12 e-booków i audiobooków reklamowanych na plakacie. Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com, które z ogromnym sukcesem realizują ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo ” Czytaj PL”. W ramach projektu szkoła otrzymała specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.
Plakaty z których możecie skanować kod znajdują się na parterze, na drugim piętrze koło sali nr 1 oraz przy bibliotece szkolnej.
Aby czytać:

  • Pobierz darmową aplikację Woblink.com
  • Zeskanuj kod QR plakatu przy jej pomocy
  • Czytaj i słuchaj za darmo, polecaj książki innym

 


logo logo

W dniu 25 października 2018 r. odbył się w naszej szkole IV Powiatowy Konkurs Cukierniczy pod hasłem "Biało-czerwony deser". Patronat merytoryczny nad konkursem objęło Małopolskie Stowarzyszenie Kucharzy i Cukierników. Celem konkursu było pogłębianie umiejętności kulinarnych u uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu gastronomicznym, poszerzanie ich zainteresowań i pasji oraz upamiętnienie, przez tematykę konkursu, 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy musieli wykonać dowolny deser ale o owocowej nucie w naszych barwach narodowych. Najlepiej z tą tematyką poradziła sobie Angelika Drabik z ZSOiZ w Lubniu. Nasza reprezentantka Kinga Oliwa zajęła III miejsce. Jury konkursowe bardzo pochlebnie wyraziło się o wszystkich przygotowanych deserach, z uznaniem patrząc na tempo i technikę pracy. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatu Myślenickiego oraz firma Trento Food Sp. z o.o. Hotel Gala. Po konkursie odbyło się spotkanie z Panem Łukaszem Grabowskim ze Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników, który podzielił się z uczniami swoimi zawodowymi spostrzeżeniami oraz pokazał jak można zrobić gąbkę spożywczą, którą można wykorzystać do dekoracji potraw. Klaudia Zborowska. Fotorelacja z konkursu TUTAJ.


logo logoBieg Sprawni jak Żołnierze 09.11.2018 r.

Zgodnie z zapisem w regulaminie zamieszczamy TUTAJ pytania z zakresu pierwszej pomocy.


logo logoW dniu 29 października 2018 r. odbyło się kolejne już spotkanie profilaktyczne młodzieży naszej szkoły z Panem Markiem Szczotkowskim. Celem prelekcji było omówienie mitów i faktów związanych z substancjami psychoaktywnymi, szczególnie z narkotykami i dopalaczami. Chociaż prowadzący spotkanie jest w naszej szkole częstym gościem, to za każdym ma do przekazania coś ciekawego, a jego słowa wzbudzają w uczniach refleksje nad wyborami dokonywanymi w swoim życiu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 1 Tmg, 2 tmu, 3tum oraz 1 wz.


logo logoWe wtorek 23 października Koło Biblioteczne wraz z Samorządem Uczniowskim zaprosiło całą społeczność szkolną do auli na kolejne spotkanie z „ Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego. W tym miesiącu czytali dla nas pan Dyrektor Waldemar Wolski oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Aneta Garbień, a spośród uczestników spotkania wylosowano osobę, która otrzymała egzemplarz książki „Przedwiośnie”. Szkolne Narodowe Czytanie w ZSZiO w Sułkowicach odbywa się raz w miesiącu, przez cały rok szkolny 2018/2019. Uczniowie w ten sposób chcą uczcić Jubileusz Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz popularyzować czytelnictwo i łączyć swoich rówieśników wokół największych dzieł literatury polskiej. Spotkania te są również odpowiedzią na apel Pary Prezydenckiej, która zachęca do czytania przez cały rok lektury „Przedwiośnia” i tekstów Antologii Niepodległości.


logo logo23 października 2018 r. odbyło się czytanie powieści Stefana Żeromskiego pt."Przedwiośnie", która przedstawia pierwsze lata po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
Czytanie zorganizował pan dyrektor Waldemar Wolski i przewodnicząca samorządu uczniowskiego Aneta Garbień. 
Czytały uczennice klas drugich i trzecich technikum. Fotorelacja TUTAJ.


 

logo logo16 października 2018 r. w naszej Szkole odbyły się warsztaty II części Projektu "Polonia Libre - droga do wolności". Były one prowadzone przez "mistrzów gry" - Pawła Nowaka i Jakuba Kozłowskiego.
Uczniowie z klas III T i IV TG wzięli udział w grze symulującej realia społeczno-polityczne niezbędne do stworzenia warunków odzyskania niepodległości, wcielili się w postacie z epoki, formowali koalicje, organizowali debaty oraz zbierali poparcie, by ostatecznie dostać się do Sejmu Ustawodawczego. I tak wybrano 4 przedstawicieli, którzy wezmą udział w III cz. projektu 27 października w IV LO w Krakowie, jako reprezentanci naszej Szkoły. Anna Kilian.
Fotorelacja TUTAJ.


logo logo15 października 2018 r. odbył odbył się apel z okazji: Święta Szkoły w 124 rocznicę jej założenia, Dnia Nauczyciela oraz zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pan Dyrektor Waldemar Wolski przekazał życzenia nauczycielom i pracownikom Szkoły, poinformował o nagrodzie starosty dla pani Ewy Francuziak oraz wręczył nauczycielom i pracownikom nagrody dyrektora. Następnie uczniowie klas pierwszych wraz ze starszymi kolegami przedstawili historię naszej szkoły na tle historii Polski niepodległej, po czym młodzież przekazała życzenia, kwiaty i słodkie podarunki obecnym nauczycielom. Na koniec życzenia dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły złożył przewodniczący Rady Rodziców pan Artur Grabczyk. Fotorelacja TUTAJ.


logo logoDnia 11 października 2018 r. o godz. 13.15 w sali 8 odbył się X Turniej Szachowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Zwycięzcą został Albert Kozioł z klasy IV TM. Serdecznie mu gratulujemy i trzymamy kciuki za zwycięstwo w etapie powiatowym.


logo logoDnia 10 października 2018 r. po raz kolejny uczniowie ZSZiO w Sułkowicach wraz z wychowawcami, dyrekcją i pozostałymi nauczycielami  wyruszyli w Pieszą Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Po Drodze Krzyżowej i Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej na wszystkich czekał wspólny posiłek. Fotorelacja TUTAJ.


logo logoWe wtorek 9 września 2018 r. odbył się
II Festiwal Odnawialnych Źródeł Energii pod hasłem "Czyste powietrze".

FOTORELACJA z imprezy TUTAJ.


logo logoW dniach 4-5 października 2018 r. uczniowie klas trzecich techników wraz z wychowawcami i panem Maciejem Betlejem zorganizowali wycieczkę do Zakopanego. Jej celem było: poznawanie kraju, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii; upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej (wycieczki do Morskiego Oka i Szlakiem Papieskim); poszerzanie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego i kulturalnego (w tym praca z Patronem). Pogoda sprzyjała uczestnikom, co potwierdzają zdjęcia, które można obejrzeć TUTAJ.


logo logoPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Myślenicach realizuje na terenie powiatu myślenickiego program ,, Aktywny Samorząd”, który adresowany jest do osób posiadających znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności. W ramach programu udzielane są różne formy pomocy osobom niepełnosprawnym – np. likwidacja barier: transportowych, w dostępie do uczestnictwa w społeczeństwie informacyjnym, w poruszaniu się, pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronach internetowych: www.pcpr.myslenicki.pl www.pfron.org.pl.


logo logo26 września 2018 r. w naszej szkole odbył się I etap projektu "Polonia Libre - droga do wolności".
22 osobowa grupa młodzieży z klas III TGM, III TUM i IV TGH wzięła udział w wykładzie prowadzonym przez Pawła Nowaka.
Podczas wykładu uczniowie dokonali wspólnej refleksji nad historycznymi i społecznymi uwarunkowaniami utraty oraz późniejszego odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież dowiedziała się jak wyglądał język debaty publicznej w 1918 roku, a także jakie były najważniejsze założenia rozwiązań ustrojowych wprowadzanych u progu niepodległości. 
opiekun projektu: Anna Kilian.
Projekt edukacyjny „Polonia Libre – droga do wolności”. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie edukacyjnym „Polonia Libre – droga do wolności” . Projekt prowadzi Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II z siedzibą w Krakowie. Projekt jest organizowany w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
I spotkanie: Wykład – wrzesień/październik Interaktywny wykład pokazujący realia roku 1918 i wprowadzający uczniów w projekt trwa do 4h lekcyjnych.
II spotkanie: Warsztat – wrzesień/październik Warsztat prowadzony przez 2 osobowy zespół „Mistrzów gry” jest grą symulującą realia społecznopolityczne roku 1918 lub 2018 (w zależności od scenariusza). Uczniowie wcielają się w postacie z epoki, formują koalicje, organizują wiece i starają się zdobyć jak największe poparcie by dostać się do Sejmu Ustawodawczego. Warsztat trwa do 6h lekcyjnych.
III spotkanie: Sejm Ustawodawczy – 27 października Z każdej klasy, w której odbył się Warsztat, czterech uczniów którzy uzyskali największe poparcie bierze udział w obradach Sejmu Ustawodawczego. Obrady będą trwały do 8 h (z przerwą obiadową). Podczas których posłowie będą musieli uchwalić małą konstytucję oraz deklarację niepodległości.
IV spotkanie: FINAŁ – 7 listopada KINO KIJÓW Finał odbywający się w Kinie Kijów przeznaczony jest dla uczniów wszystkich klas biorących udział w projekcie. Finałem będą symboliczne obrady Zgromadzenia Narodowego na którym posłowie Sejmu Ustawodawczego będą prezentować Uchwalone przez siebie Małe Konstytucje. Podczas Finału odbędzie się ponadto wykład IPN oraz seans filmowy wraz z poczęstunkiem!


logo logo20 września 2018 r. uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami uczestniczyli w Salonie Maturzystów zorganizowanym w Krakowie w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Młodzież uczestniczyła w wykładach na temat procedur i organizacji egzaminów maturalnych oraz zapoznała się ze specyfiką egzaminów z matematyki i języka polskiego Dzięki poradom ekspertów z OKE uczniowie otrzymali cenne informacje, jak się przygotować do matury i jak osiągnąć dobry wynik. Osoby zainteresowane mogły zapoznać się z ofertą edukacyjną krakowskich szkół wyższych, które zaprezentowały się podczas imprezy. FOTORELACJA z wyjazdu TUTAJ.


logo logo12 września 2018 r. członkowie Szkolnego Wolontariatu im. św. Jana Pawła II wzięli udział w spotkaniu informacyjnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych "Kolonia". Prezes Stowarzyszenia, pani Danuta Kostowal-Suwaj, przedstawiła plan działań na bieżący rok szkolny oraz zasady, którymi należy kierować się w relacjach z osobami niepełnosprawnymi.


logo logoWe wtorek 11września 2018 r. uczniowie klasy IV TM udali się na wycieczkę przedmiotową do Krakowa. Jej głównym celem było utrwalenie wiadomości o życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego, gdyż w tym roku mija 110 lat od jego śmierci, a w 2019 r. przypadnie 150. rocznica jego urodzin. Uczniowie odwiedzili miejsca, gdzie spędził dzieciństwo, gdzie pracował, mieli możliwość obejrzenia jego prac w kościele franciszkanów oraz na wystawie "Wyspiański" w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego. Wzięli także udział w lekcji muzealnej "Stanisław Wyspiański - prawda i legenda". Fotorelacja.


GIEŁDA  PODRĘCZNIKÓW  UŻYWANYCH. Biblioteka szkolna zaprasza w poniedziałek 10 września 2018 r. na giełdę podręczników używanych , która odbędzie się w bibliotece w godzinach od 800 do 1000. Zapraszamy! 
Sprzedających podręczniki prosimy o przyjście na godzinę 745. Zapraszamy również absolwentów naszej szkoły, którzy dysponują jeszcze podręcznikami szkolnymi i chcą je sprzedać swoim młodszym kolegom. Fotorelacja.


5 września 2018 r. wszystkich rodziców uczniów klas pierwszych zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją Szkoły o godz. 17.0), po którym będą miały miejsce zebrania z wychowawcami. Rodziców pozostałych uczniów zapraszamy do Szkoły na godz. 17.30.


3 września 2018 r. o godz. 9.30 miała miejsce uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 oraz akademia przypominająca tragiczne wydarzenia września 1939r. Po apelu odbyły się spotkania z wychowawcami klas. Fotorelacja.


ROK SZKOLNY 2018/2019logo logo22 czerwca 2018 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Po mszy św. spotkaliśmy się na kolejnej akademii przybliżającej nam 100-lecie odzyskania Niepodległości - tym razem poświęconej pięknu ziemi polskiej. Następnie pan dyrektor Waldemar Wolski nagrodził najlepszych uczniów Szkoły, a po nim nagrody wręczyli wychowawcy. Zdjęcia  TUTAJ.


logo logoW czwartek 21 czerwca 2018 r. jak co roku miał miejsce Dzień Sportu Szkolnego. Prawie wszyscy uczniowie pojawili się w szkole, by wziąć udział w sportowej rywalizacji lub kibicować swoim kolegom. Rozegrano kilka konkurencji i wyłoniono zwycięzców. Sportowcem roku zostali Oliwia Biela z kl. I TGM i Sebastian Krupa z kl. II TUM. Zdjęcia  TUTAJ.


logo logoW środę 6 czerwca 2018 r. odbyło się podsumowanie dwu konkursów powiatowych organizowanych w naszej szkole. Organizatorką pierwszego z nich o tematyce samorządowej była pani Anna Kilian, zaś drugi konkurs dotyczący doradztwa zawodowego przygotował pan Jan Płoszczyca. Zdjęcia z rozdania nagród TUTAJ.


logo logoUmiejętności udzielania pierwszej pomocy pozwalają uratować ludzkie życie. W środę 6 czerwca 2018 r. podczas etapu finałowego Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy, odbywającego się w Dobczycach, wykazała się nimi znakomicie nasza szkolna drużyna w składzie Kinga Oliwa i Paulina Sroka z klasy 2 TG oraz Jakub Sroka z 1 TG zdobywając III miejsce. Zawodnicy zmierzyli się z trzema sytuacjami zagrożenia życia przedstawionymi w zainscenizowanych scenkach, wymagających od nich właściwego zareagowania. W każdej z nich ich poszkodowany przeżył. Zwycięzcom gratulujemy !!! - a z Nimi w szkole - już czujemy się bezpieczniej !!!


logo logoW czwartek 14 czerwca 2018 r. uczniowie klasy I TMU wzięli udział imprezie "Gramy o rekord Guinnessa". Rekord został pobity. W sumie próbę zaliczyło 1444 osoby. Oczywiście Nasi uczniowie również :-)


logo logoBiblioteka szkolna prosi wszystkich czytelników o zwrot książek wypożyczonych w ciągu roku szkolnego w terminie do 15 czerwca. Po rozliczeniu się, jest możliwość wypożyczenia literatury na wakacje. Udostępnianie książek odbywać się będzie w ostatnim tygodniu nauki, czyli 18 – 22 czerwca 2018r. Termin zwrotu wypożyczonych książek na wakacje upływa w pierwszym tygodniu września.


logo logoW piątek 25 maja 2018 r. uczniowie klas trzecich w składzie: klasa III TGH - Aneta Garbień, Natalia Sabała i Klaudia Parszywka; klasa III TMT - Bartłomiej Pyda, Arkadiusz Ślazik i Konrad Pieczara, klasa III wz - Katarzyna Mlak zaprezentowali program słowno - muzyczny nawiązujący do historii naszego kraju. W części artystycznej uczniowie recytowali fragmenty wybranych utworów m.in. A. Mickiewicza, C.K Norwida, J Słowackiego i W. Szymborskiej. Po występie pan Dyrektor przekazał przedstawicielom klas trzecich pamiątkowe albumy. Na zakończenie Konrad Pieczara oraz Adrian Gibas uświetnili akademię prezentując występ przygotowany na egzamin końcowy w szkole muzycznej (były to melodie grane na  na marimbie i wibrafonie). Zdjęcia TUTAJ.


logo logoW dniu 24 maja 2018 r. klasy pierwsze, drugie i trzecie technikum uczestniczyły w prelekcji profilaktycznej przeprowadzonej przez rzecznika prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach st. sierż. Dawida Wietrzyka. Podczas spotkania prowadzący przedstawił zagrożenia związane z narkotykami, dopalaczami i nowymi substancjami psychoaktywnymi. W drugiej części spotkania omówił zagrożenia, jakie mogą dotyczyć młodych ludzi w związku z niewłaściwym wykorzystaniem internetu, zwracając szczególną uwagę na zjawisko cyberprzemocy. Zdjęcia TUTAJ.


logo logoZ wielkim smutkiem zawiadamiamy o śmierci

wieloletniego Nauczyciela ZSZiO w Sułkowicach

Andrzeja Ćwiertni

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy najgłębszego współczucia i żalu      
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Uczniowie ZSZiO w Sułkowicach

19.05.2018 r. o godz. 13.30 w Kościele Parafialnym w Sułkowicach    
rozpocznie się Różaniec w intencji zmarłego,    
a po nim o godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa.   


logo logoW piątek, 27 kwietnia 2018 r. cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii, by uczcić zbliżające się Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja oraz pożegnać tegorocznych absolwentów klas IV technikum. Akademia ta stanowi kolejny punkt obchodów zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Następną okazją do spotkania będzie msza św., która w intencji maturzystów zostanie odprawiona w niedzielę 6 maja 2018 r. o godz. 10.00. Zdjęcia TUTAJ.


logo logoPodziękowanie za reprezentowanie Szkoły w gronie 180 uczestników XVI Powiatowych Zawodów Matematycznych należą się uczniom klasy IV TM Krzysztofowi Doboszowi i Mateuszowi Pieczarze oraz uczniowi klasy III TM Albertowi Koziołowi, który tym razem nie został laureatem Zawodów, zajmując czwarte, niestety niepremiowane miejsce w swojej kategorii. Kolejną próbą matematycznych możliwości dla maturzystów będzie egzamin dojrzałości - trzymamy kciuki!! Uczniom klas młodszych życzymy konsekwencji i startu w kolejnej edycji tego konkursu.


logo logoDnia 13 kwietnia 2018 r. w I LO w Rabce-Zdroju odbył się etap regionalny IV Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego TURBOLANDESKUNDE - DEUTSCHLAND Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Trzyosobowe drużyny z 10 szkół ponadgimnazjalnych zmierzyły się w turnieju wiedzy o Niemczech. Drużyny musiały przejść przez 12 rund pytań zawartych w prezentacji multimedialnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II TGM: Magdalena Dynur, Klaudia Koziołek i Dawid Żołnierek.


logo logo17 kwietnia 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach zorganizowano VII Powiatowe Dyktando pod hasłem ,, Z ortografią za pan brat”. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Klaudia Zgudziak i Klaudia Frączek z kl. II TGM oraz Sebastian Świerk z kl. I TMU. Nie udało się zdobyć tytułu ,, Mistrza Ortografii”, ale można było spróbować swoich sił w zmaganiach ortograficznych podczas pisania trudnego tekstu dyktanda oraz wziąć dział w ortograficznym quizie przygotowanym przez organizatorów.


logo logoDrużyna naszej Szkoły w składzie: Jakub Sroka ITGM, Paulina Sroka IITGM  i Kinga Oliwa IITGM, zakwalifikowała się do etapu finałowego Powiatowych Zawodów Pierwszej Pomocy 2018 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, który odbędzie się w dniu 6.06.2018 r. W etapie finałowym każda drużyna będzie uczestniczyła w 3 konkurencjach praktycznych (scenki symulujące stan zagrożenia życia lub zdrowia, w tym 1 scenka będzie dotyczyła przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej). Czas wykonania jednego zadania to ok. 7 min. Trzymamy kciuki!


logo logoZakończył się XI Tydzień Zdrowia, który tym razem związany był z hasłem "Rusz się po zdrowie". W konkursie Wiedzy o Zdrowiu pierwsze miejsce wywalczyła Paulina Sroka z klasy 2 TG, drugie miejsce zajął Adrian Studnicki z klasy 1 TMU a trzecie Weronika Bogdał z klasy 2 TG. Zwycięzcom gratulujemy!
logo logoCZUJESZ SIĘ ZMĘCZONY? NIE MASZ NA NIC SIŁY? TRUDNO CI SIĘ SKONCENTROWAĆ? JESTEŚ ROZDRAŻNIONY? CZĘSTO DOPADA CIĘ SMUTEK I APATIA? PRAWDOPODOBNIE ZA MAŁO SIĘ RUSZASZ! Naukowcy dowodzą, że nawet najgorsza dieta jest lepsza od braku ruchu! Brak aktywności fizycznej powoduje wiele chorób i jest przyczyną większej ilości zgonów niż otyłość! DLATEGO - RUSZ SIĘ PO ZDROWIE! - to temat przewodni tegorocznego XI Tygodnia Zdrowia w naszej szkole. Od 19 do 23 marca 2018 r. będziesz miał okazję dowiedzieć się jaką nieocenioną rolę w naszym życiu odgrywa regularna aktywność fizyczna. Dowiesz się tego: • na lekcjach wf, edb i biologii • z informacji rozwieszonych w szkole • z radiowęzła.  Będziesz mógł zastanowić się nad swoją aktywnością fizyczną i stanem swojego zdrowia podczas przeprowadzanej ankiety i pomiaru ciśnienia krwi a także zabłysnąć swą wiedzą na ten temat w dwóch konkursach. Będziesz mógł wreszcie rozpocząć pracę nad sobą korzystając z naszych propozycji zadań na każdy dzień – umieszczonych w gablocie RSU – tuż przy wejściu na schody a także na stronie internetowej szkoły. ZADANIE 1, ZADANIE 2, ZADANIE 3, ZADANIE 4, ZADANIE 5.


logo logo14 marca 2018 r. odbyły się XV Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego, w których wzięła udział nasza szkoła. Uczniowie gimnazjów mieli możliwość zapoznać się z ofertą wybranych szkół, otrzymać foldery informacyjne, porozmawiać z uczniami tychże placówek.
Równocześnie w naszej szkole miał miejsce Dzień Otwarty. Zdjęcia z Targów. Zdjęcia z Dnia Otwartego.logo logoRusz się po zdrowie – to temat przewodni XI edycji Tygodnia Zdrowia, który jak co roku odbędzie się w naszej szkole. Od poniedziałku 19 marca 2018 r. poruszane będą w naszej szkole tematy związane z ochroną zdrowia człowieka. Tym razem zajmiemy się głównie tym, jak aktywność ruchowa wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Dowiemy się, dlaczego nie warto za dużo czasu spędzać na kanapie, przed telewizorem, komputerem czy nad smartfonem. Jak co roku przeprowadzone zostaną programy profilaktyczne, pogadanki w trakcie lekcji wychowawczych, na biologii, edb czy wf-ie oraz ankiety sprawdzające wiedzę uczniów na temat własnego zdrowia. Wszystkich zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach związanych z naszą akcją. Będą to Konkurs Wiedzy o Zdrowiu i Konkurs plakatowy. Więcej szczegółów w załączniku.


logo logoZima aktywizuje naszych uczniów. W miniony piątek 2 marca 2018 r. w Sieprawiu odbyły się zawody. Naszą szkołę reprezentowała czwórka narciarzy. Z kolei 7 marca 2018 r. Katarzyna Piwowarska-Piechota zorganizowała wyjazd integracyjny. Wyjazd miał na celu zachęcać młodzież do aktywnego spędzania czasu wolnego, doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie oraz integrację uczniów naszej szkoły.


 

logo logoFundacja DKMS za przeprowadzenie akcji #KOMÓRKOMANIA, mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi i powiększenie bazy potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych przyznała naszej szkole tytuł SZKOŁY Z ŻYCIEM.


logo logo1 marca - Narodowy Dzień Pamięci " Żołnierzy Wyklętych". Jeśli chcecie poznać poruszające historie i losy " żołnierzy wyklętych" biblioteka szkolna przygotowała na ten temat liczne propozycje książkowe, które czekają na Was w bibliotece. Zapraszamy! Propozycje książek w zakładce biblioteki. TUTAJ.


logo logoOd 28 lutego 2018 r. przeprowadzana jest w szkole akcja "Zeszyt dla Bangladeszu", dzięki której wspieramy budowę szkoły na placówce misyjnej w Joypurhat. W najbliższym czasie wszyscy uczniowie na lekcjach wychowawczych będą mieli okazję zapoznać się z programem budowy szkoły, placówką misyjną, sytuacja w Bangladeszu oraz pracą ks. Pawła Kociołka.


logo logo30 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole wolontariuszkę SWM. Dominika Oliwa - Żuk spędziła rok na misji w Boliwii, pracując w domu dziecka w Tupizie oraz miesiąc na misji w Palestynie. Jest doktorem historii i portugalistą. Na co dzień serce i czas oddaje misjom - najpierw na misji w Boliwii i Palestynie, a teraz pracując w Polsce. W spotkaniu brały udział klasy 2Tg, 2wz oraz wolontariusze z klas : 1Tg, 3Tg, 4Tmt. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści misjonarki, z uwagą oglądali prezentację multimedialną oraz orginalne przedmioty z odległych krajów, np. instrumenty muzyczne o egzotycznych nazwach, ozdoby do włosów lub inne gadżety codziennego użytku. Więcej w Aktualnościach, zdjęcia w galerii TUTAJ.


logo logoPo raz kolejny w szkole naszego Powiatu organizowana będzie akcja Dnia Dawcy. Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach organizuje akcję rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku dnia 8 lutego 2018 r. w godzinach 8.00 - 12.00. Wszystkich, którzy nie zarejestrowali się u nas, zapraszamy do skorzystania z kolejnej szansy!


logo logoDnia 31 stycznia 2018 r. uczniowie klasy I TMU wzięli udział w wycieczce polonistycznej pod opieką polonistki Urszuli Woźnik-Batko i wychowawczyni Katarzyny Piwowarskiej-Piechoty. Podczas lekcji muzealnej w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka przybliżyli sobie i utrwalili wiadomości na temat symboliki sztuki średniowiecza, zaś w oddziale Muzeum Narodowego EUROPEUM mieli możliwość sprawdzić praktycznie swoją umiejętność analizy i interpretacji dzieła plastycznego. Podczas spaceru po Krakowie wskazywali w mijanych obiektach cechy stylu romańskiego i gotyckiego.


logo logoKolejny sukces naszych Uczniów - znamy już oficjalne wyniki konkursu dla #wolontariat Caritas na stworzenie materiałów promocyjnych o dobroczynności. Trzecie miejsce zajął Młodzieżowy Wolontariat Caritas im. św. Jana Kantego z Sułkowic. Nagrodą główną jest pielgrzymka do Rzymu i spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Gratulujemy!


logo logo26 stycznia 2018 r. Szkoła otrzymała podziękowania za przygotowanie paczki z darami dla osób bez domu znajdujących się pod opieką Dzieła Pomocy św. Ojca Pio zaś dodatkowo członkowie Młodzieżowego Wolontariatu Caritas w Sułkowicach za zorganizowanie akcji "Kadzidło - twój dar dla ubogich" w Uroczystość Objawienia Pańskiego. .


logo logo W środę 10 stycznia 2018 r. odbyły się w naszej szkole zmagania śmiałków, którzy swą wiedzą przyrodniczą walczyli o zwycięstwo w szkolnym etapie XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Łatwo nie było. Po przeprowadzonej dogrywce wyłoniono najlepszą trójkę – w całości z klasy II TG. Miejsce I zajęła Paulina Sroka, miejsce II Karolina Koziołek, a miejsce III Klaudia Zgudziak. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy! Zdjęcie w zakładce "Uczniowie" / "Konkursy".


logo logo ZSZiO w Sułkowicach zaprasza uczniów klas VII szkół podstawowych, a także młodzież gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych do udziału w multimedialnym konkursie wiedzy o zawodach „Mój wymarzony zawód”. Tematyka konkursu dotyczy zawodów, które uczniowie chcieliby wykonywać w przyszłości, w tym szczególnie tych, w których kształcą szkoły czy uczelnie w najbliższej okolicy. Celem konkursu jest promowanie i pogłębianie wiedzy uczniów na temat zawodów oraz rozwijanie umiejętności planowania własnej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej.
Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch etapach: I etap szkolny - od 26.01.2018 r. do 28.03.2018 r.,  II etap powiatowy - od 16.04.2018 r. do 30.04.2018 r. Gala Finałowa – do 29.05.2018 r. Więcej informacji w zakładce "Uczniowie" / "Konkursy".
Zapraszamy młodzież do udziału w konkursie! Regulamin konkursu jest dostępny na stronie. TUTAJ


logo logoBiblioteka szkolna zaprasza do zapoznania się z kolejnymi nowościami, które są dostępne już od grudnia. Szczegółowy wykaz i omówienie polecanych książek czytelnicy znajdą jak zwykle w zakładce "Biblioteka". Życzymy miłej lektury. Nowości grudnia TUTAJ.


Przypominamy, że po świątecznym wypoczynku wracamy na zajęcia 2 stycznia 2018 r. zgodnie z nowym PLANEM LEKCJI (dostępny na stronie www i w e-dzienniku).22 grudnia 2017r. wspólnym śpiewaniem kolęd i wigiliami klasowymi pożegnaliśmy w Szkole 2017 rok.


logo logoW środę 20 grudnia 2017 r. przeprowadzona została akcja #KOMÓRKOMANIA, mająca na celu rejestrację potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych  w bazie Fundacji DKMS, działającej na rzecz walki z nowotworami krwi. Akcję przeprowadzili wolontariusze: Katarzyna Dyba, Karolina Koziołek, Beniamin Nowak, Kinga Oliwa, Paulina Sroka, Klaudia Zgudziak i Dawid Żołnierek, pod opieką Inicjatora akcji, Urszuli Woźnik-Batko. Imprezę poprzedziła akcja informacyjno-edukacyjna, w którą szczególnie aktywnie włączyli się dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1  oraz Przedszkola Samorządowego nr 2, za co serdecznie im dziękujemy. W wyniku akcji zarejestrowano 44 potencjalnych dawców. Więcej o naszej akcji można przeczytać TUTAJ i w Aktualnościach.

 


logo logoBiblioteka szkolna składa serdeczne podziękowanie ofiarodawcom, którzy odpowiedzieli na akcję „Podaruj książkę bibliotece na święta”. W tym roku zebrano 44 książki. Znaczną ich część przekazano na potrzeby Szlachetnej Paczki. Za pośrednictwem Młodzieżowego Koła Caritas ZSZiO w Sułkowicach książki trafiły również do parafii p.w. Świętego Antoniego z Padwy w Jużnoukrainsku koło Odessy. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę, a w szczególności Pani Agacie Kęsek-Olesek oraz uczniom: Małgorzacie Drabinie i Mateuszowi Łojkowi z klasy 2TGM, Mateuszowi Rakowskiemu z klasy2TMT, Jakubowi Drabinie z klasy 3TMT oraz Judycie Sroce z klasy 3wz. Członkowie koła bibliotecznego.


logo logoŚwięta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić, znaleźć chwilę dla siebie i zrelaksować się podczas czytania ulubionej książki. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Biblioteka szkolna przygotowała dla Was zestawienie książek - nowości, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przypominam jednocześnie, że biblioteka szkolna udostępnia również swoje zbiory na czas ferii i wakacji. Szczegóły w zakładce – „ biblioteka”.


W piątek 15 grudnia 2017 r. gościliśmy w naszej szkole panią Dorotę Grabską-Reszkę, dawczynię komórek macierzystych szpiku dla niespokrewnionego biorcy. Główne przesłanie tego spotkania: WARTO POMAGAĆ - POMAGANIE UZALEŻNIA. W środę 20 grudnia 2017 r. odbędzie się u nas Dzień Dawcy - będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych szpiku. Rejestracja polega na wypełnieniu krótkiego formularza i pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Nasze dane zostaną umieszczone w rejestrze krajowym i światowym. W przypadku, gdy nasz "genetyczny bliźniak" znajdzie się w potrzebie - fundacja skontaktuje się z nami i rozpocznie się procedura pobrania komórek macierzystych. W przypadku pani Doroty trwało to ponad pół roku, gdyż dawca musi zostać dokładnie przebadany. Samo pobranie trwało 5 godzin i nie było wielkim obciążeniem dla organizmu - pani Dorota trzeciego dnia po wyjściu ze szpitala poszła w góry. Zachęcamy wszystkich do rejestracji - Być może to tobie będzie dane uratować komuś życie!


logo logo Dnia 17 listopada 2017 r. o godz. 9.00 odbył się w Naszej Szkole etap szkolny XI Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. W konkursie brało udział 14 uczniów, którzy z zapałem rozwiązywali zadania gramatyczno-leksykalne. Najwyższe wyniki punktowe otrzymali uczniowie: Beniamin Nowak, Krzysztof Pieczara i Tomasz Skałka, kwalifikując się tym samym do finału konkursu. Etap powiatowy odbędzie się 02 lutego 2018r. w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach, ul.Żeromskiego 17. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy sukcesu podczas następnego etapu!


logo logoW dniu 5 grudnia 2017 r. Dawid Golonka uczeń IV klasy Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wywalczył II miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Gastronomicznym zorganizowanym przez ZSO i Z w Lubniu. Tematem przewodnim konkursu była „Polędwiczka wieprzowa w roli zakąski”. Dawid awans do Powiatowego Konkursu uzyskał w trakcie eliminacji szkolnych, które odbyły się 28.11. 2017 roku . W eliminacjach szkolnych wzięło udział dwóch uczniów – Dawid Golonka oraz Jakub Śmiłek, a szkolna komisja konkursowa do dalszego etapu wytypowała właśnie potrawę Dawida.


logo logoBiblioteka szkolna poleca kolejne nowości idealne na długie jesienno-zimowe wieczory. Zapraszamy do lektury książek! Szczegóły w zakładce "biblioteka".


Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przesłało informację, że w czasie akcji honorowego krwiodawstwa przeprowadzonej w naszej Szkole 28 listopada 2017 r. 20 krwiodawców oddało krew, dzięki czemu uzyskano 9000 ml krwi pełnej, tj. 20 pełnych jednostek krwi.


logo logo W zakładce "Kwalifikacje w zawodzie" zamieszczony został harmonogram egzaminów w sesji zimowej 2017/2018. Zainteresowane osoby zachęcamy do sprawdzenia terminów.


logo logoJuż jutro, 5 grudnia 2017 r., odbędzie się Dzień Wolontariusza, podczas którego nastąpi przekazanie świecy Caritas na ręce Dyrekcji ZSZiO. Następnie przedstawiona zostanie informacja o szkolnym wolontariacie, zaś działalność Szkolnego Wolontariatu im. św. Jana Pawła II zaprezentuje pani  Jolanta Listwan. O  Szlachetnej Paczce opowie pani Urszula Woźnik-Batko, o Wolontariacie Grupa Środowiskowa KOLONIA - pani Ewelina Węgrzyn a Młodzieżowy Wolontariat Caritas im. św. Jana Kantego przedstawią siostra Lidia i pan Jan Płoszczyca. Wszystkich serdecznie zapraszamy na spotkanie.


logo logoW dniu 22 listopada 2017 r. odbyły się w Naszej szkole eliminacje do Regionalnego Konkursu Cukierniczego „Niezapomniany smak kasztanków”. Wzięły w nim udział 3 uczennice: Klaudia Frączek, Katarzyna Dyba z klasy II tg oraz Maria Kawczak z klasy I tg. Do dalszego etapu, który odbył się 29 listopada w Dobczycach, szkolna komisja wytypowała deser Katarzyny Dyby. „Kasztankowy tymbalik na orzechowym spodzie” – czyli deser Kasi zajął 3 miejsce wśród 8 ocenianych deserów. Zdjęcia z przebiegu konkursu i nagrodzone desery można zobaczyć w galerii.


DSC_0039W dniu 30 listopada 2017 r. uczniowie techników oraz szkoły zawodowej (30 osób) odbyli wycieczkę zawodoznawczą na Targi EUROTOOL – odbywające się na terenie EXPO Kraków. Uczniowie z opiekunami mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi maszynami, narzędziami, technologiami czyli trendami obowiązującymi na rynku obrabiarek i obróbki materiałów. Zwiedzając stoiska uczestniczyli w pokazach nowoczesnych technik: obróbki ubytkowej tj. maszyn do skrawania oraz elektroerozji, łączenia i cięcia metali oraz nowych technologii przyrostowych czyli druk 3D – nawet elementów metalowych. Zdjęcia w Galerii i na naszej stronie na FB.


Krwiodawstwo (14) We wtorek 28 listopada 2017 r. dużo działo się w naszej Szkole!
W godzinach od 9:00 do 12:00 trwała akcja krwiodawstwa przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie Terenowy Oddział w Myślenicach. Wzięła w niej udział wyjątkowo duża liczba krwiodawców, co można obejrzeć na zdjęciach w Galerii.
W tym samym czasie miały miejsce dwa konkursy techniczne: Konkurs Maszyna Rube Goldberga (zdjęcia) i Powiatowy Konkurs Mechaniczno-Mechatroniczny Zawodowe Pasje.


logo logo27 listopada 2017 r. odbył się I etap (szkolny) - edycja 2017/2018 olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W olimpiadzie wzięła udział klasa 2 tgm, do II etapu zakwalifikowały się uczennice: Koziołek Karolina i Koziołek Klaudia. Natomiast uczennice – Izabela Liszka i Klaudia Zgudziak uzyskały największą, ale taką samą liczbę punktów i dlatego „dogrywka” w postaci testu uzupełniającego wyłoni trzeciego członka zespołu, który weźmie udział w kwalifikacjach do II etapu.


logo logoW poniedziałek 27 listopada 2017 r. uczniowie klas pierwszych i drugich technikum i branżowej szkoły I stopnia spotkali się z Panem Markiem Szczotkowskim, który przeprowadził przeznaczone dla nich zajęcia profilaktyczne. Pierwsze spotkanie miało na celu uświadomienie młodzieży negatywnych skutków sięgania po dopalacze, narkotyki i inne środki psychoaktywne. W drugiej grupie uczniów prowadzący poruszał tematy związane z zagrożeniami jakie mogą wiązać się z nieodpowiednim wykorzystaniem Internetu i innych środków elektronicznych oraz przekazał wskazówki jak bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii i Internetu.


logo logoW Bibliotece można oddawać głosy na prace zgłoszone do konkursu "Selfie z książką". Można je oglądać na wystawie obok biblioteki, w naszej Galerii zdjęć oraz na naszej stronie na FB. Wyniki w przyszłym tygodniu, zachęcamy do głosowania!


logo logoW naszej szkole rusza kolejna edycja akcji „Podaruj książkę bibliotece na święta”. W tym roku otrzymane od was dary chcielibyśmy w całości przeznaczyć dla Polaków ze Wschodu oraz dla rodziny, która otrzyma od naszej szkoły paczkę w ramach ogólnopolskiej akcji „ Szlachetna Paczka”. Zachęcamy do przekazania książek, ponieważ dla wielu osób jest to główna szansa na kontakt z literaturą. Szukamy przede wszystkim książek ciekawych przydatnych innym (literatura piękna, powieści, kryminały, literatura faktu, beletrystyka, a dla dzieci bajki, baśnie). Im nowsze i w lepszym stanie - tym większe szanse, że trafią w dobre ręce i ucieszą kolejnych czytelników. Akcja potrwa do 10 grudnia 2017 r. Książki prosimy przynosić do biblioteki szkolnej. Zapraszamy do udziału w akcji. Liczymy na Państwa przedświąteczną szczodrość, zrozumienie idei tego przedsięwzięcia. Wiemy, że możemy na Was liczyć! Członkowie Koła Bibliotecznego


logo logoWe wtorek 21 listopada 2017 r. nasi czwartoklasiści przystąpili do pierwszego próbnego egzaminu maturalnego. Zaczęli od egzaminu z języka polskiego, w kolejne dni zmierzą się z matematyką, językami obcymi i przedmiotami dodatkowymi. Życzymy im powodzenia!


16 listopada 2017 r. został zorganizowany "Dzień Patrioty". W sześciu miejscach Szkoły można było wykonać różne zadania: wykazać się znajomością Konstytucji RP, sprawdzić swoją wiedzę na temat Patronów naszej Szkoły, uzupełnić cytat dotyczący ojczyzny, napisać wiersz o Ojczyźnie lub złożyć Jej życzenia, powiedzieć, czym jest dla nas, ludzi XXI wieku, patriotyzm a także pomóc w stworzeniu Piramidy wartości ZSZiO w Sułkowicach. Wszyscy dobrze się bawili, zbierając pieczątki potwierdzające udział w zabawie. Teraz czekamy na ogłoszenie wyników rywalizacji klasowej. Wśród najaktywniejszych uczestników rozlosujemy drobne nagrody-pamiątki, a wyniki poszczególnych konkurencji oraz sondy przeprowadzonej wśród uczniów, nauczycieli i pracowników zostaną opracowane i zaprezentowane w najbliższym czasie. Sprawozdanie można obejrzeć tutaj: https://padlet.com/maja_dobiasz/aw2u7hptnuef. Zdjęcia w Galerii.


Dzisiaj, 13 listopada 2017 r., rozpoczął się w naszej Szkole "patriotyczny tydzień". Na ścianach pojawiły się cytaty dotyczące Ojczyzny,  uczniowie klasy II TGM wzięli udział w czterogodzinnej "Lekcji z ZUS-em". Zajęcia te miały za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. A już za dwa tygodnie wezmą oni udział w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.


logo logo13-17 listopada 2017r. - Tydzień z Tadeuszem Biedzkim - polskim pisarzem i podróżnikiem. Autorem powieści historyczno-sensacyjnych i książek podróżniczych takich jak: „Sen pod baobabem”, „Zabawka Boga”, „\Dziesięć bram świata”, „W piekle eboli” i „Ostatnie srebrniki”. W naszej bibliotece szkolnej znajdziecie wszystkie książki autora. Zapraszamy do czytania i podróży w miejsca nam nieznane, gdzie nie docierają zwykli turyści. Więcej informacji o pisarzu i Jego twórczości w zakładce „ biblioteka”.


logo logoW piątek 10 listopada 2017 r. odbył się XI bieg na orientację "Sprawni jak żołnierze". Każda klasa wystawiła 3-osobową drużynę, która brała udział w biegu. Startowały również drużyny z okolicznych gimnazjów.  Początek imprezy miał miejsce o godz. 9.30.
O godz 12.25 odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości, przygotowana tradycyjnie przez członków koła historycznego, a potem podsumowanie biegu i wręczenie nagród. Na sali gimnastycznej uczniowie starli się z nauczycielami w konkurencji wbijania gwoździ.


W imieniu Starosty Myślenickiego Józefa Tomala zapraszamy wszystkich mieszkańców Sułkowic - zwłaszcza miłośników pszczół - po sadzonki drzew owocowych, które rozdawane będą w naszej Szkole w piątek 10 listopada 2017 r. od godziny 12:00.


logo logoW środę 8 listopada 2017 r. uczennica klasy III TGH, Klaudia Parszywka, w towarzystwie pana dyrektora wzięła udział w uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Klaudia została stypendystką PRM już po raz drugi - serdecznie jej gratulujemy.


logo logoDzieci czekają na św. Mikołaja … Już od 6 listopada 2017 r. rozpoczynamy zbiórkę darów dla dzieci („Młodzież – dzieciom świata”). Dary nasze przekażemy:
1. Dzieciom chorym.
2. Dzieciom z Domu Dziecka.
3. Dzieciom ze Wschodu.
4. Dzieciom Misji (Syria i Liban).
Prosimy przekazywać dary (np. zabawki, książki, gry, kubki, małą kawę, herbatę, kosmetyki, soczki, małe ręczniczki, figurki świąteczne, pantofle, grzechotki, śliniaczki, smoczki itp.) do opiekunów wolontariatu (PP. J. Listwan – s.57, U. Woźnik-Batko – s.1 i J. Płoszczyca – s.5).


logo logoW dniach 13 – 16 listopada 2017 r. obchodzony jest Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Jest to ogólnoświatowa inicjatywa, której celem jest wspieranie i rozwijanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży. W tym samym czasie, na całym świecie, odbywają się tysiące inspirujących spotkań młodych ludzi z pracodawcami, mentorami i inwestorami. W naszej szkole Światowy Tydzień Przedsiębiorczości będziemy obchodzić w ramach „ Projektu edukacyjnego ZUS dla szkół ponadgimnazjalnych” pn. „ Lekcje z ZUS” pod patronatem MRPiPS oraz MEN. Na projekt składają się: 1. Cztery lekcje dot. funkcjonowania ZUS 2. Olimpiada Szkolna. 3. Olimpiada Wojewódzka. 4. Olimpiada Centralna.  Projekt w formie „ Lekcje z ZUS” poprowadzą dla naszych uczniów pracownicy ZUS oddział Kraków. W „ Lekcjach z ZUS” udział weźmie klasa 2 TGM, w dniu 13 listopada 2017 w godz. 8.50 – 12.15.


logo logoW dniach 2-30 listopada 2017 r. odbędzie się pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę”, dzięki któremu uczniowie z 1000 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 e-booków i audiobooków. Do pilotażowej odsłony akcji zakwalifikowano i zaproszono również naszą szkołę. W ramach projektu szkoła otrzymała specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu przy pomocy smartfona, uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e- booka i audiobooka. Więcej informacji o projekcie w zakładce Biblioteka.


logo logoWyniki XXII Olimpiady o Żywieniu i Żywności – etap szkolny: I miejsce ex aequo Natalia Frączek i Katarzyna Maciejewska, II miejsce ex aequo Adrian Gibas, Justyna Malina, Maciej Piwowarczyk, III miejsce ex aequo Kamil Kaperek, Gabriela Światłoń.  Wyniki X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej – etap szkolny: I miejsce Klaudia Parszywka, II miejsce Kamila Kondracka, III miejsce Światłoń Katarzyna.


logo logoSylwia Bała- uczestniczka III edycji Backe off - Ale Ciacho ! u nas w szkole ! (26 października 2017 r.) Pani Sylwia przyjęła zaproszenie w charakterze jury do III edycji Powiatowego Konkursu Cukierniczego organizowanego przez naszą szkołę, za co serdecznie jej dziękujemy. Dzięki temu mogliśmy poznać program od kulis. Podczas wspólnego spotkania opowiedziała o swojej przygodzie w Backe off, jak fantastycznie czuła się w programie, a pomimo wielu stresów i adrenaliny jeszcze raz bez zastanowienia wzięłaby w nim udział. Jak wielu rzeczy się nauczyła i ciekawych ludzi poznała, a kręcenie takiego programu to cały sztab ludzi, którzy biorą udział w produkcji i służą pomocą jego uczestnikom. Zachęcała nas do nie tylko oglądania ciekawostek gastronomicznych, ale też ich ćwiczenia, nieustannego szkolenia się - bo to właśnie praktyka czyni, że dochodzimy do perfekcji, tak jak to stało się w jej przypadku. Przed eliminacjami do programu przez tydzień dzień w dzień ćwiczyła swój popisowy deser i udało się! Wystarczy chcieć, a marzenia się spełniają....! Jeszcze raz dziękujemy. E. Moskała. Fotorelacja.


logo logoW dniu 26 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Cukierniczego pod honorowym patronatem firmy Bahlsen. Tematem była " Owocowa tarta". którą 6 uczniów wykonywało pod fachowym okiem profesjonalnego jury. Gościliśmy p. Annę Bednarek ( Bahlsen Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.), p. Sylwię Bała ( uczestniczkę III edycji programu Bake off! Ale ciacho), p. Lidię Wierciak ( pasjonatkę cukiernictwa specjalizująca się w tortach angielskich, reprezentująca Karczmę "Pod kogutkiem") oraz p. Kamila Woźnicę ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników. Zwycięską tartę orzechową z jabłkowymi różyczkami upiekła Anna Zagórska z Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach, II miejsce wywalczyła jabłkowo -bezowa tarta Angeliki Drabik z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu a III miejsce Martyna Latoń z Zespołu Szkół Techniczno- Ekonomicznych w Myślenicach. Nasza uczestniczka Kinga Oliwa z klasy IITgm za czekoladowo- bananowy wypiek otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy również jury za cenne wskazówki i rady jakimi chętnie się dzielili, sponsorom nagród- Starostwu Powiatowemu w Myślenicach za nagrody rzeczowe oraz Bahlsen Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. za pyszne słodkości. Klaudia Zborowska. Fotorelacja.


logo logoBiblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie „Selfie z książką”. Często robisz selfie? Lubisz czytać książki? Jeśli tak, to ten konkurs jest dla Ciebie! Masz pomysł na zabawne i ciekawe zdjęcie? Wkomponuj się w okładkę książki, zrób zdjęcie i prześlij je na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Temat: „Selfie z książką”, podaj swoje imię i nazwisko oraz klasę. Nagrody czekają! Jeśli nie posiadasz odpowiednich książek w domu, możesz wypożyczyć je w bibliotece. Będzie to idealna okazja do przeczytania ich w długie jesienne wieczory! Szczegóły i więcej informacji na temat konkursu w bibliotece oraz w gablocie biblioteki. Na zdjęcia czekamy do 7 listopada. Liczymy na waszą kreatywność! Członkowie koła bibliotecznego


logo logo13 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Szkoły. Nastąpiła zmiana pocztu sztandarowego. Uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej składając ślubowanie. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrektor wręczył nagrody najlepszym, najsumienniejszym nauczycielom i pracownikom. Życzenia złożyli przedstawiciele Rady Rodziców. Młodzież przygotowała występ. Fotorelacja.


logo logoW dniu 12.10.2016 r. odbył się Turniej Szachowy uczniów ZSZiO w Sułkowicach. Tradycyjnie był on zdominowany przez mechatroników różnych klas. Najlepszy okazał się uczeń klasy trzeciej technikum Albert Kozioł.  Z dwójką kolegów będzie on reprezentował szkołę w powiatowej Licealiadzie w Myślenicach 18 października br. Organizator turnieju Sławomir Rylewicz.


logo logo11 października 2017 r. uczniowie ZSZiO w Sułkowicach wraz z nauczycielami i pracownikami udali się na XI Szkolną Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Mszę św. w sanktuarium odprawił dla nas ksiądz proboszcz Edward Antolak. Fotorelacja z Pielgrzymki.


logo logo10 października 2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs na tartę. Dania przygotowane przez uczestników to: 112729 Mini tarta włoska - Natalia Frączek, 142421, Tarta cytrynowa z bezą - Klaudia Frączek, 142401 Tarta miodowa z gruszkami - Weronika Bogdał, 142338 Tarta bananowa z mascarpone i kiwi -Kinga Oliwa, 142323 Tarta czekoladowa - Magdalena Dynur, 142308 Tarta z mascarpone i malinami - Gabriela Frosztęga, 142249 Tarta "Słoneczko" - Małgorzata Drabina, 142228 Tarta owocowa - Katarzyna Dyba, 142154 Tarta czekoladowa z bananem - Sandra Biela, 142130 Tarta truskawkowa - Dominik Godzik, 123105 Tarta z kremem katalońskim - Adrian Gibas.   Jury techniczne i degustacyjne wyłoniło zwycięzców: I miejsce Kinga Oliwa, II miejsce Weronika Bogdał, III miejsce Gabriela Frosztęga.  Ocenie podlegało: - higiena produkcji - pracochłonność - strój ochronny - wygląd - smak.


logo logoW sobotę, 7 października 2017 r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu integracyjnym organizowanym przez Grupę Środowiskową Stowarzyszenia "Kolonia" na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Harbutowicach, by wspólnie powitać jesień. Spotkanie toczyło się w rytmach Abby, więc nie mogło zabraknąć wspólnego tańca, gier i zabaw. Główną atrakcją były warsztaty tworzenia etui z filcu. W kuchni nieocenione okazały się dziewczyny z „gastronomika”, Natalia Frączek i Gabrysia Światłoń z kl. III TGH, w prace organizacyjne i pomoc przy zabawach zaangażowali się: Kuba Sroka z I TGM, Paulina Sroka i Klaudia Zgudziak z II TGM, Agnieszka Turaj i Iza Bobeł z IV TGH, pomiędzy nimi „plątali się” opiekunowie, pani Urszula Woźnik-Batko i pan Jan Płoszczyca. A wszystko na zdjęciach i filmach utrwalił Krzysiu Dobosz z IV TM. Z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie.


logo logoAkcja „Uwolnij książkę”. Od października na specjalnej półce w bibliotece szkolnej uczniowie i nauczyciele „uwalniają” książki, zostawiając je innym do przeczytania, a zabierając te pozostawione przez pozostałych uczestników akcji. Bookcrossing - czyli krążąca książka lub książka w podróży, ma na celu podniesienie poziomu czytelnictwa i spopularyzowanie samego faktu czytania. To idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Przeczytałeś wspaniałą książkę i pragniesz podzielić się nią z innymi? A może chciałbyś puścić w świat własne dzieło i nie do końca wiesz, jak to zrobić? To prostsze niż sądzisz, po prostu zabaw się w bookcrossing i uwolnij swoją książkę! Zapraszamy do udziału w akcji! Członkowie Koła Bibliotecznego.


logo logoPAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 r. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r. – biblioteki świętują przez cały miesiąc październik. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. To również okazja, aby rozbudzać i kształtować kulturę czytelniczą uczniów, zainteresować uczniów, nauczycieli działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami, a także problemami. W tym roku szkolnym biblioteki świętują pod hasłem: „KSIĄŻKA NAS ŁĄCZY”. W ramach uczczenia święta biblioteka proponuje:
Spotkania z klasami pierwszymi, w celu zapoznania nowo przybyłych uczniów z Regulaminem Biblioteki Szkolnej i Multimedialnym Centrum Informacyjnym oraz z zasobami biblioteki.
Wystawy i audycje w szkolnym radiowęźle promujące czytelnictwo oraz nowości wydawnicze zakupione przez szkołę w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Akcję : „Uwolnij książkę”. 
Konkurs : „ Selfie z książką”.
Kiermasz taniej książki.
Członkowie Koła Bibliotecznego serdecznie zapraszają całą społeczność szkolną do aktywnego uczestnictwa w tym święcie.


logo logoNOWOŚCI W SZKOLNEJ BIBLIOTECE. W tym roku nasza szkoła bierze udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, który ma na celu promocję czytelnictwa wśród młodzieży. W ramach programu otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych na zakup nowości do biblioteki szkolnej. Połowa przyznanej kwoty została już wydana. Zachęcamy wszystkich uczniów jak również nauczycieli oraz rodziców, aby znaleźli czas na dobrą lekturę. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy z wieloma nowościami. Zapraszamy serdecznie miłośników powieści historycznych, kryminalnych, literatury podróżniczej, fantastycznej, literatury faktu oraz romansów.


DSC_2245Wspaniała pogoda przełomu września i października zachęca do wypadów w góry. 28 września 2017 r. dwie klasy: II TGM i III TM wybrały się na wycieczki klasowe, pierwsza w Beskid Żywiecki, druga w Pieniny. 2-3 października 2017 r. na wycieczkę pojechali maturzyści. Więcej o tych wyjazdach w Aktualnościach.
Fotorelacja z wycieczek TUTAJ klasa II TGM, i TUTAJ klasa III TM.


Konkurs na plakat (7)26 września 2017 r. miał miejsce Finał konkursu "Patroni Szkół ZSZiO w Sułkowicach i cenione przez nich wartości". Finałowi towarzyszyła wystawa plakatów konkursowych. Jury oceniło przygotowane przez uczestników prezentacje multimedialne oraz występy artystyczne. Równolegle przeprowadzono test wiedzy o Patronach. Podsumowanie konkursu odbyło się na lekcji piątej i połączone zostało z prezentacją historii Szkoły dla uczniów wszystkich klas I. 
Fotorelacja z wydarzenia TUTAJ.

Zwycięzcą całego Konkursu została klasa II TUM.
Szczegółowe wyniki Konkursu.


2017 FOŹE (29)22 września 2017r. odbył się  Festiwal Odnawialnych Źródeł Energii pod hasłem: „Skuteczne ograniczanie niskiej emisji”, którego organizatorami byli: dyrektor ZSZiO w Sułkowicach oraz Instytut Zrównoważonej Energii "Miękinia" sp. z o.o. 
Program festiwalu:
10.00 - Otwarcie Festiwalu
10.15 - Prelekcja: „Pompy ciepła, fotowoltaika - systemy efektywne energetycznie”
11.00 - Prezentacja działania Mobilnych Instalacji OŹE:
-Laboratorium POLoNEs – Przyczyny, Ograniczanie, Likwidacja Niskiej Emisji
-BUS OZE - ekspozycja wyposażona w urządzenia grzewcze i produkujące energię elektryczną z OŹE
-Zwiedzanie szkolnych laboratoriów OŹE
14.00- Zakończenie Festiwalu.
Szkołę odwiedzili licznie uczniowie szkół z gminy Sułkowice.

Zobacz PLAKAT.
Fotorelacja z wydarzenia TUTAJ.


logo logo21 września 2017 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów szkół zawodowych pod hasłem „O czym mówi wielka litera”. Celem konkursu było wprowadzenie w życie postulatu aktywizacji intelektualnej uczniów ZSZ. W ramach przygotowania do konkursu uczniowie przypominali sobie reguły ortograficzne dotyczące pisowni małą i wielką literą, poznawali wyjątki od reguł oraz ćwiczyli praktyczne za-stosowanie reguł pisząc teksty. Dodatkowo w związku z przypadającą właśnie 120 rocznicą wydania „Syzyfowych prac” Stefana Żeromskiego postanowiono tekst dyktanda powiązać z życiem i twórczością tego wspaniałego twórcy. Młodzież biorąca udział w konkursie zapoznawała się z informacjami dotyczącymi powieściopisarza, by utrwalić sobie pisownię nazw własnych z nim związanych. Do konkursu zgłosiło się 24 uczestników. Nikomu nie udało się napisać tekstu bezbłędnie, ale najmniej błędów popełniła Judyta Sroka z klasy IIIwz, która została zwyciężczynią konkursu. Drugie miejsce ex aequo zajęły: Izabela Gabryś, Anna Kanarek i Ewa Nocula, wszystkie z klasy IIIwz.


logo logoBiblioteka szkolna serdecznie zaprasza do skorzystania z materiałów przygotowanych do poszczególnych etapów konkursu "Patroni Szkół ZSZiO w Sułkowicach i cenione przez nich wartości", którego celem jest popularyzowanie wiedzy o Patronach: Karolu Wojtyle, św. Janie Kantym i Wojsku Polskim, cenionych przez nich wartościach moralnych oraz aktywizacja kulturalno-moralna. Zapraszamy do lektury tekstów i książek oraz do udziału w konkursie, którego finał już 26 września 2017 r.


Ewakuacja 2017 (7)Dnia 13 września 2017 r. ok.godz. 10.00 odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Cała akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie, zgodnie z obowiązującymi procedurami. Jej przebieg można obejrzeć na zdjęciach w Galerii.


Sułkowicka Jesień 2017 (4)10 września 2017 r. już po raz dziesiąty odbył się Jarmark „Sułkowicka Jesień”. Była to okazja nie tylko do przedstawienia oferty naszej szkoły potencjalnym przyszłym uczniom i ich rodzicom, ale także do upowszechnienia rezultatów projektu praktyk zagranicznych pt. "Zagraniczna praktyka zawodowa rozwija umiejętności i zwiększa konkurencyjność na krajowym i europejskim rynku pracy". Zdjęcia z imprezy w Galerii. logo UE


logo logoUWAGA! Biblioteka Szkolna organizuje "Giełdę podręczników używanych", która odbędzie się 7 września 2017 r. w Auli szkolnej od 8.00 do 9.00. Sprzedający podręczniki proszeni są o przyjście do Auli na godzinę 7.45 oraz wcześniejsze zgłoszenie tego faktu do środy w Bibliotece Szkolnej.


inauguracja 2017 (4) 4 września 2017 r. (poniedziałek) czekamy na wszystkich uczniów w odnowionej szkole. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się o godz. 9.30Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Sułkowicach o godz. 8.00.
Zdjęcia
z inauguracji roku szkolnego w Galerii.


Rodziców  uczniów klas pierwszych zapraszamy na spotkanie z Dyrekcją Szkoły we wtorek 5 września 2017 r. o godz. 17.00. Po spotkaniu odbędą się zebrania klasowe z Wychowawcami. Rodziców uczniów starszych klas zapraszamy na spotkanie z wychowawcami także we wtorek 5 września o godz. 17.30. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2016/2017
Rok szkolny 2015/2016
Rok szkolny 2014/2015
Rok szkolny 2013/2014


 

 

 

 

 

 

Nowe zdjęcia w Galerii Gastronomicznej!!!

DSCN4521100_6042DSCN45564


 

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce internetowej.

Joomla templates by Lonex.